teisipäev16. aprill 2024

Toimetulekutoetust saavate perede hulk kasvas ohtrasti

24. oktoober 2022
Raadio Kuku

Toimetulekutoetusi on tänavu esimese üheksa kuuga välja makstud ligi 21 000 perekonnale. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, on toetuse saajate arv kasvanud 12 000 perekonna võrra. Kuku raadio saates „Sihik“ kõnelesid toimetulekutoetustest sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ning tervise- ja tööminister Peep Peterson.

Riisalo märkis, et toetuste saajate hulk pidigi potentsiaalselt kasvama, kuivõrd toimetulekupiiri tõsteti 150 eurolt 200 eurole. „Teine oluline asi on see, et toimetulekutoetuste saajate arv langes kuni juulikuuni sellel aastal Eesti inimeste seas. Tõusma hakkas vaikselt juulikuust alates. Mis juhtus? Juhtus see, et me hakkasime ajutise kaitse taotlusi rahuldama ja meil on siin hulk sõjapõgenikke,“ lausus Riisalo.

Peep Peterson sõnas, et kohalikku omavalitsusse toimetulekutoetuse avalduse kirjutamine on suur eneseületus väga paljudele. „See, et number meil kasvab, olenemata sellest, kas nad on põgenikud, on tegelikult muret tekitav. See näitab, et inimesed ei ole endale leidnud tasuvat tööd – see on ka tööministrile mure, et kaks kolmandikku põgenikest ei ole täna töökohta saanud,“ selgitas Peterson.

Kogu arutelu saab kuulata siit:

Show image
Sihik
24. oktoober 2022
Raadio Kuku