teisipäev23. juuli 2024

Tsahkna: Ungari eesistumine ei anna neile erilisi pidurdamisvõimalusi

27. juuni 2024
Raadio Kuku

Välisminister Margus Tsahkna tõdes Kuku raadiole antud intervjuus, et Euroopa Liidu eesistujana alustav Ungari võimalused teemasid järgmisel poolel aastal pidurdada jäid oluliselt väiksemaks, sest Belgia eesistumise lõpul võeti rida olulisi otsuseid juba vastu.

Tsahkna sõnul oli Ungari paindlikum ka viimaste asjade juures – läbirääkimiste algus Ukraina ja Moldovaga, sanktsioonipaketi vastuvõtmine, Venemaa külmutatud varade pealt teeninud kasumi kasutusele võtmine.

"Euroopa Liit nüüd selle Belgia eesistumise lõpus suutis teha väga palju, väga suuri ja väga tõsiseid ja põhimõttelisi otsuseid. Ungari ei blokeerinud neid. Nad jäid küll eriarvamusele, aga ei blokeerinud," rääkis Tsahkna saatele "Sihik". "Aga vaatame, mis saab edasi. See järgmine poolaasta on ju kõvasti seotud ametikohtade jagamisega Euroopa Liidus, komisjonid ja parlamendis ja igal pool. Nii et kui parlament käivitub ja komisjon käivitub, siis Ungaril ei ole väga palju võimalik siin pidurdada."

Intervjuus räägiti pikemalt ka Gruusiast, Ukraina ja Moldovaga seonduvast, NATO uuest juhist ja paljudest muudest teemadest. Kuula siin:

Show image
Sihik
27. juuni 2024
Raadio Kuku