kolmapäev17. aprill 2024

Ukraina suursaadik: vaprusest pole puudus, laskemoonast on

21. veebruar 2024
Raadio Kuku

Ukraina suursaadik Eestis Maksõm Kononenko nentis intervjuus Kuku raadiole, et isegi Kiievi koolilaste jaoks on varjenditesse tormamine igapäevane rutiin.

Kononenko viibis ise jaanuaris Ukraina pealinnas ning tema sõnul võiks sealset õhkkonda pidada värisevaks. “Tsiviilühiskond tõesti kohaneb sõjaseisukorraga, see on igapäevane reaalsus ning ka kooliklassides on see rutiini osaks saanud.” rääkis ta. “Inimesed on selgeks teinud, kus on varjendid, kaua võtab aega alates õhuhäirest rakettide ja droonide kohale jõudmine ja kui kaua varjendisse jõudmine.”

Saadiku sõnul ei saa ukrainlased leppida sellega, et oma igapäevane normaalne elu venelastele allutada. ”Nagu president Zelenskõi on öelnud, just seda venelased kõige enam soovivad,” lisas ta.

Kononenko meenutas, et enne pealetungi oli kõigil illusioon, et järgmine sõda tuleb kaasaegne nn “Star Warsi” tüüpi sõda droonide ja moodsate õhusõidukitega. Tegelikkuses toimub midagi sootuks erinevat. “See on segu I maailmasõjast, II maailmasõjast ja uuest ehk kaasaegsest sõjast,” kirjeldas ta. ”Esimesest ilmasõjast on võetud kaevikud ja positsioonisõja elemendid, II maailmasõjast suurtükiduellid ja sinna juurde droonide sõda”.

Saadik lisas, et kõik on kombineerunud kokku, mis muudab toimuva ühelt poolt statistiliseks sõjaks. Toimuvad positsioonilahingud, ollakse kaevikutes, samal ajal on rindejoon väga dünaamiline.

Intervjuus Kuku saatele “Sihik” rääkis suursaadik Maksõm Kononenko ka Avdijivka mahajätmisest Ukraina armee poolt. ”Vaprusest polnud puudus, laskemoonast oli,” nentis ta.

Kuula täispikka intervjuud:

Show image
Sihik
21. veebruar 2024
Raadio Kuku