kolmapäev17. juuli 2024

VÄLISMÄÄRAJA. Kui palju eestlased tegelikult välispoliitika vastu huvi tunnevad?

27. november 2022
Raadio Kuku

Eestis on juba poolteist aastat tegutsenud Välissuhete Nõukoda, et hoida rahvast kursis välispoliitika teemadega. Saates „Välismääraja“ käisid rääkimas selle nõukoja kaks juhti Merle Maigre ja Marko Mihkelson.

Maigre sõnul on eestlased välispoliitikast huvitatud. „Üks näide on kasvõi see, et me võtsime kätte ja tegime Eesti Välissuhete Nõukoja ja tegime selle nii-öelda rohujuure tasandil. Huvi, mis viimase pooleteist aastaga on selle organisatsiooniga liitumiseks olnud, näitab väga selgelt, et inimestel on huvi kuulata ja osaleda vestlustes, mille eesmärk on selgitada välis- ja julgeolekupoliitika arenguid eesti keeles,“ lausus Maigre.

Mihkelson märkis, et kui me ei ole huvitatud sellest, mida maailm meie ümber plaanib ette võtta, võivadki juhtuda traagilised arengud, nagu me oleme oma ajaloost näinud. „Mõnes mõttes on see sama oluline, kui see, mis meil siin akna taga Tallinnas või mujal Eestis toimub,“ lausus Mihkelson ja lisas, et väikeriigina on möödapääsmatult oluline mõista seda, kuidas on meil nii palju jõudu, liitlasi ja partnereid, et maailma mõjutada just meile soodsas suunas.

Kogu saadet saab kuulata siit:

Show image
Välismääraja
27. november 2022
Raadio Kuku