laupäev13. juuli 2024

Välisminister Tsahkna Trumpi väljaütlemistest: loodetavasti on see valmisretoorika

15. veebruar 2024
Raadio Kuku

Kuku Raadiole kommenteeris Donald Trumpi väljaütlemisi Venemaaga rahu sõlmimise ja NATO lagunemise kohta välisminister Margus Tsahkna, kelle hinnangul on tegu suuresti valimiskampaaniaga.

"Mis puudutab Trumpi väljaütlemisi, siis ma väga loodan, et see on seotud eelkõige valimisretoorikaga," lausus Tsahkna "Hommikuraadios". "Teades ise USA poliitilist süsteemi, siis sihitakse väga täpselt kõikuvaid hääli. Meile tundub, et räägitakse kogu Ameerikaga, aga tegelikut väga väikese valijagrupiga, keda on vaja kõigutada, nendele antakse seda sõnumit. Ma väga tahan loota, et see on niimoodi."

Tahkna meenutas, et oli ise kaitseminister kui Trump sai esimest korda presidendiks ja ka siis ei teatud, mida Trumpist oodata. "Ka toonane retoorika valimiskampaanias oli väga värvikas," ütles välisminister.

Trump on öelnud, et kui ta saab presidendiks, siis teeb ta ühe päevaga rahu Venemaaga. "See lihtsalt ei ole võimalik, seda ei tasu võtta üks-ühele," kinnitas Tsahkna. "Kui me räägime sellest, et NATO kukub kokku, siis see päris nii lihtne ei ole. USAs on muudetud regulatsioone, president päris üksi üle öö selliseid otsuseid langetada ei saa. Aga muidugi oleks keerulisem olukord kui üks põhiliitlastest presidendi näol on skeptilisem."

Kuula pikemalt:

Show image
Hommikuraadio
15. veebruar 2024
Raadio Kuku